Poznaj naszą historię!

Przytkowice to wieś położona w Małopolsce, w powiecie wadowickim, w pobliżu Kalwarii Zebrzydowskiej. Liczy ok. 2500 mieszkańców. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości staraniem mieszkańców została zorganizowana wystawa poświęcona historii miejscowości. Złożyły się na nią teksty opisujące dzieje wioski oraz jej tradycji i zwyczajów, a także zdjęcia udostępnione przez mieszkańców i zaczerpnięte z archiwów. Materiały tej wystawy są zamieszczone na niniejszej stronie.

Podpisy lub informacje przy zdjęciach pochodzą od osób, które je udostępniły lub od redakcji. Nie wszystkie zdjęcia są podpisane – nie wszędzie udało się ustalić, kogo lub jakie wydarzenie przedstawiają.

Będziemy wdzięczni za informacje o zdjęciach i materiałach, które mogą posłużyć do poszerzenia zawartości naszej strony.

W szkole w Przytkowicach istnieje Szkolna Izba Regionalna, w której zgromadzone są liczne pamiątki związane z historią Przytkowic i życiem jej mieszkańców. Bliższe informacje w szkole.

Wszystkim  mieszkańcom Przytkowic, którzy przyczynili się do powstania niniejszego opracowania, służyli pomocą w zebraniu materiałów, informacji i zdjęć serdeczne podziękowania składa sekcja historyczna Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

PROJEKTY, KTÓRE UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ
W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

REWITALIZACJA PLACU STAREGO KOŚCIOŁA

WYSTAWA HISTORYCZNA

STRONA INTERNETOWA HISTORIAPRZYTKOWIC.PL

Zrewitalizowany w 2019 roku plac starego kościoła w Przytkowicach.

Gdzie nas znajdziesz?